Aktuální počasí v Klatovech: Nejnovější zpravodajství ze světa počasí

Aktuální předpověď počasí v Klatovech

Aktuální předpověď počasí v Klatovech: Dnes očekáváme mírně oblačný den s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. Ranní hodiny budou chladnější s teplotou okolo 15 stupňů, ale postupně se oteplí. Oblačnost se bude zvětšovat odpoledne a večer může dojít k lehkému dešti. Vítr bude mírný, s rychlostí kolem 10 km/h. Obyvatelé by měli být připraveni na proměnlivé podmínky a vzít si s sebou deštník nebo pláštěnku. Přesné informace o aktuálním počasí v Klatovech lze najít na webových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nebo prostřednictvím mobilní aplikace ČHMÚ Počasí+.

Teploty a podmínky pro dnešek

Dnes v Klatovech očekáváme mírné počasí s teplotami kolem 15°C. Ranní hodiny budou chladnější s teplotou okolo 10°C, ale během dne se očekává postupné oteplení. Nebude převládat ani silné sluneční záření, takže není nutné se příliš chránit před UV zářením. Obloha bude převážně oblačná, avšak nejsou očekávány žádné významné srážky. Obyvatelé by měli být připraveni na proměnlivé podmínky a mít s sebou vhodné oblečení pro různé teplotní rozpětí během dne.

Přehled srážek a oblačnosti

Dnešní přehled srážek a oblačnosti v Klatovech ukazuje, že očekáváme mírné deště během dopoledne a odpoledne. Oblačnost bude proměnlivá s občasnými projevy slunečního svitu. Celkové srážky se pohybují kolem 5-10 mm, což je mírné množství. Ve večerních hodinách by mělo dojít k postupnému zlepšení počasí s menší šancí na srážky. Doporučujeme si vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, abyste byli připraveni na možné deštivé období během dne.

Vítr a jeho síla

Vítr v Klatovech dnes dosahuje rychlosti až 20 km/h. Převládá severozápadní směr větru, který přináší chladnější vzduch z oblasti Skandinávie. I když se jedná o mírný vítr, doporučuje se obyvatelům pevně upevnit venkovní předměty a být opatrný při pohybu na silnicích a chodnících.

Doporučení a varování pro obyvatele

Doporučujeme obyvatelům Klatov připravit se na chladné a deštivé počasí dnes. Teploty budou dosahovat maximálně 10 °C, takže je vhodné se obléknout do teplých vrstev a vzít si s sebou deštník. Srážky budou převážně mírné a místy i silnější, proto je dobré být opatrný na kluzké povrchy a zvýšenou pozornost v dopravě. Vítr bude slabý, ale může docházet k nárazům, takže je vhodné zajistit volně stojící předměty venku. Především řidičům doporučujeme dodržovat bezpečnostní pravidla na mokré vozovce a zvýšit odstup od ostatních vozidel.

Dlouhodobá předpověď počasí v Klatovech

Dlouhodobá předpověď počasí v Klatovech naznačuje, že v následujících týdnech se očekává mírné ochlazení. Teploty by mohly klesnout na 5-10 °C, a to zejména ve večerních hodinách. Oblačnost zůstane proměnlivá s občasnými projevy slunečního svitu. Srážky budou spíše nepravidelné a slabšího charakteru. Vítr bude mírný až střední, s rychlostí kolem 10-20 km/h. Doporučuje se obyvatelům vhodné oblečení a připravenost na možné změny počasí. Pro další informace o aktuálním počasí v Klatovech doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nebo sledovat předpovědi v televizním vysílání a rozhlasových stanicích.

Odkazy na další zdroje informací o počasí

Pro další informace o počasí v Klatovech se můžete obrátit na následující zdroje:

1. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) - oficiální státní instituce poskytující přesné a aktuální informace o počasí. Webová stránka ČHMÚ je dostupná na adrese: www.chmi.cz.

2. Meteorologické stanice v Klatovech - místní meteorologické stanice často poskytují detailnější informace o počasí v daném regionu. Můžete se pokusit najít místní meteorologickou stanici nebo meteorologa, který poskytuje aktuální informace.

3. Mobilní aplikace počasí - existuje mnoho mobilních aplikací, které poskytují přesné předpovědi počasí pro různé lokality, včetně Klatov. Mezi nejoblíbenější patří například AccuWeather, Weather Underground nebo Yr.no.

Doporučujeme sledovat tyto zdroje pravidelně, protože se předpovědi počasí mohou měnit a aktualizovat během dne.

Publikováno: 22. 01. 2024

Kategorie: zpravodajství

Autor: Vladimír Novotný

Tagy: počasí klatovy | aktuální počasí v klatovech