Aktuální počasí v Turnově: Co přináší dnešní předpověď?

Počasí Turnov

Aktuální teplota v Turnově.

Aktuální teplota v Turnově se pohybuje kolem 15 stupňů Celsia. Tento týden očekáváme mírné poklesy teplot, s maximem dosahujícím 20 stupňů během dne a minimem kolem 10 stupňů v noci. Teploty se budou postupně snižovat ve večerních hodinách, a proto doporučujeme obléci si teplejší vrstvy oblečení, abyste zůstali pohodlní i při chladnějším počasí.

Předpověď počasí na následujících 24 hodin.

Podle meteorologů se dnes v Turnově očekává pokračování převážně oblačného počasí s občasnými projevy slunce. Teploty by se měly pohybovat kolem 15°C až 20°C během dne a klesat na 10°C až 15°C v noci. Očekávají se mírné dešťové srážky s intenzitou do 5 mm. Vítr bude foukat ze západního směru rychlostí okolo 10 km/h. UV index je střední, doporučuje se použití ochranných opalovacích prostředků s faktorem minimálně SPF 30. Na obloze se mohou objevit i bouřkové mraky, takže je vhodné sledovat aktuální varování před možnými nepříznivými povětrnostními jevy.

Možnost srážek a jejich intenzita.

Dle meteorologů se očekávají srážky v podobě deště během následujících 24 hodin. Intenzita srážek by měla být mírná a postupně přecházet ve slabší déšť. Doporučuje se být na případné deštivé počasí připraven a vzít si s sebou vhodný deštník či plášť. Srážky by mohly trvat až do večerních hodin, kdy by mělo dojít k postupnému ustání a oblačnost by se měla rozptýlit.

Rychlost větru a jeho směr.

Rychlost větru v Turnově dnes dosahuje průměrných hodnot kolem 15 km/h, s občasnými nárazy až do 25 km/h. Vítr bude převážně foukat ze severozápadního směru. Doporučuje se být opatrný při pohybu venku, zejména při nošení klobouku nebo pevného oblečení, aby nedošlo k jeho poškození vlivem silného větru. Při plánování venkovních aktivit je vhodné zvážit možné nepříznivé podmínky spojené s rychlostí větru.

UV index a doporučení ohledně opalování.

UV index v Turnově dnes dosahuje hodnoty 7, což znamená vysoké riziko poškození pokožky slunečním zářením. Doporučuje se použít ochranný krém s vysokým faktorem a chránit se před přímým sluncem mezi 10:00 a 16:00 hodinou. Důležité je nosit ochranné oblečení, široký klobouk a sluneční brýle. Při dlouhodobém pobytu venku je vhodné pravidelně aplikovat opalovací krém a vyhýbat se intenzivnímu slunečnímu záření. Buďte opatrní a chráníme svou pokožku!

Informace o možných extrémních povětrnostních jevech.

Dle meteorologů není v současné době očekáván výskyt žádných extrémních povětrnostních jevů v oblasti Turnova. Nicméně je důležité být připraven na možné náhlé změny počasí, zejména v letním období, kdy mohou být bouřky doprovázeny silnými poryvy větru a intenzivními srážkami. Doporučuje se sledovat aktuální meteorologické zpravodajství a dodržovat pokyny od místních úřadů pro případné nouzové situace spojené s nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Důležité upozornění od meteorologů.

Důležité upozornění od meteorologů: V dnešních odpoledních hodinách očekáváme postupné zhoršení počasí v Turnově. Předpokládá se nástup bouřek doprovázených silnými nárazy větru a možnými lokálními přeháňkami s intenzivními srážkami. Doporučujeme obyvatelům zůstat ve svých domovech a nepodnikat žádné zbytečné cesty. Místní úřady radí sledovat aktuální informace o povětrnostní situaci a připravit se na možné nouzové situace. Buďte opatrní a dodržujte bezpečnostní pokyny vydávané místními orgány.

Publikováno: 25. 02. 2024

Kategorie: zpravodajství

Autor: Vladislav Novotný

Tagy: počasí turnov | aktuální počasí v turnově