Břeclavské počasí v hledáčku: Co nás čeká?

Počasí Břeclav

Aktuální předpověď Břeclav

V Břeclavi se dnes očekává proměnlivé počasí. Ráno bude polojasno až oblačno s teplotami kolem 10 stupňů Celsia. Během dne se oblačnost zvětší a místy se mohou vyskytnout přeháňky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 15 až 18 stupňů. Foukat bude slabý až mírný západní vítr.

V noci na zítřek bude oblačno až zataženo s místy s deštěm. Teploty klesnou na 8 až 10 stupňů. Zítra se počasí příliš nezmění, bude převážně zataženo s občasným deštěm. Teploty se budou pohybovat mezi 12 a 15 stupni.

V dalších dnech se očekává proměnlivé počasí s občasnými přeháňkami. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 13 až 18 stupňů.

Doporučujeme sledovat aktuální předpověď počasí, jelikož se může měnit.

Teploty a srážky

Břeclav, ležící v nížině na jihu Moravy, se vyznačuje teplým a poměrně suchým počasím. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 9-10 °C. Léta jsou horká a slunečná s průměrnými teplotami v červenci a srpnu přesahujícími 20 °C. Nejteplejším měsícem je obvykle červenec s průměrnými maximy kolem 25 °C. Naopak zimy jsou mírné s průměrnými teplotami v lednu a únoru lehce nad bodem mrazu. Sníh se zde vyskytuje jen zřídka a v malém množství.

Zdroj předpovědi Aktuální teplota Srážky Vítr Další informace
CHMI ... ... ... ...
In-pocasi ... ... ... ...
Meteocentrum ... ... ... ...

Co se týče srážek, Břeclav patří k nejsušším místům v České republice. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje okolo 500 mm. Nejvíce srážek spadne v letních měsících, a to zejména formou přeháněk a bouřek. Naopak nejsuššími měsíci jsou únor a březen. Díky své poloze v dešťovém stínu Českomoravské vrchoviny je Břeclav chráněna před vydatnými srážkami, které přinášejí západní větry.

Vítr a sluneční svit

Břeclav, ležící na slunném jihu Moravy, je známá svým příjemným počasím. Kromě teplých letních dnů, ideálních pro koupání v nedalekých vodních nádržích, nabízí Břeclav i dostatek slunečního svitu po celý rok. Průměrný počet slunečních hodin je zde vyšší než v jiných částech České republiky.

Vítr v Břeclavi je spíše mírný. Převažují západní a severozápadní větry, které s sebou přinášejí vlhčí vzduch z Atlantiku. Díky tomu je zdejší klima mírnější a s menšími teplotními výkyvy. Silnější vítr se může vyskytnout na jaře a na podzim, kdy se střetávají teplé a studené vzdušné hmoty.

Pro milovníky outdoorových aktivit, jako je cyklistika, turistika nebo windsurfing, je Břeclav ideálním místem. Slunečné počasí a mírný vítr vytvářejí skvělé podmínky pro sportování i relaxaci v přírodě. Nezapomeňte si ale zkontrolovat předpověď počasí, abyste byli připraveni na případné změny.

Výhled na víkend

Obyvatelé Břeclavi a okolí, zbystřete! Čeká nás víkend plný slunečních paprsků. Meteorologové hlásí na sobotu jasno až polojasno s teplotami šplhajícími až k příjemným 25 stupňům Celsia. Ideální počasí na procházku vinicemi, které se právě začínají zelenat, nebo na posezení s přáteli u sklenky dobrého vína. V neděli se sice obloha mírně zatáhne a objeví se i možnost přeháněk, teploty ale neklesnou pod 20 stupňů. Pokud se tedy chystáte na výlet do Lednicko-valtického areálu, nezapomeňte si přibalit deštník. Celkově se ale zdá, že nás čeká krásný a teplý víkend, jako stvořený pro trávení času v přírodě. Užijte si ho plnými doušky!

Dlouhodobá předpověď

Předpovídat počasí na delší období, než je pár dní dopředu, je vždycky trochu sázka do loterie. Meteorologie je komplexní věda a i ty nejmodernější modely můžou být ovlivněny nepředvídatelnými faktory. Nicméně, na základě historických dat a dlouhodobých trendů můžeme alespoň nastínit, co by nás v Břeclavi mohlo v nadcházejícím období čekat.

Obecně platí, že Břeclav leží v oblasti s mírným kontinentálním klimatem, což znamená teplá léta a chladné zimy. V posledních letech jsme ale svědky častějších extrémů, jako jsou vlny veder, sucha nebo naopak přívalové deště. Tyto jevy můžou ovlivnit i dlouhodobý výhled, a proto je důležité sledovat aktuální předpovědi a být připraven na různé eventuality.

Pro přesnější informace o počasí v Břeclavi doporučujeme sledovat stránky Českého hydrometeorologického ústavu nebo jiných relevantních zdrojů. Pamatujte, že dlouhodobé předpovědi slouží spíše pro hrubou orientaci a je potřeba je brát s rezervou.

Doporučení pro volný čas

Počasí v Břeclavi je známé svou proměnlivostí, proto je dobré mít vždy připravený plán B pro volný čas. Pokud slunce svítí a teploty šplhají nahoru, Břeclavsko nabízí spoustu možností pro outdoorové aktivity. Vydejte se na procházku či cyklovýlet podél řeky Dyje, prozkoumejte Lednicko-valtický areál s jeho krásnými zámky a zahradami, nebo se vykoupejte v některém z okolních jezer. Pro milovníky historie je tu možnost navštívit břeclavský zámek, synagogu nebo židovský hřbitov.

V případě, že počasí nepřeje venkovním aktivitám, nezoufejte! Břeclav nabízí i pestrou škálu možností pro trávení volného času uvnitř. Zajděte si do břeclavského muzea a poznejte historii města a jeho okolí, užijte si představení v Městském divadle Břeclav, nebo si zajděte na film do kina. Pro aktivní jedince je tu možnost navštívit plavecký bazén, fitness centrum nebo si zahrát bowling. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, v Břeclavi se nudit nebudete!

Počasí v regionu

Břeclav, město vína a sluneční záře, se může pochlubit příjemným mírným podnebím s teplými léty a mírnými zimami. V současné době si Břeclav užívá (vložit aktuální stav počasí v Břeclavi, např. slunečné počasí s teplotou 25 stupňů Celsia). Očekává se, že tento trend bude pokračovat i v příštích dnech, s teplotami pohybujícími se kolem (vložit předpověď teploty na příští dny). Nezapomeňte si tedy opalovací krém a sluneční brýle! Pokud plánujete výlet do Břeclavi, nemusíte se obávat extrémního počasí. Region se vyznačuje stabilním klimatem s průměrnými srážkami a mírným větrem. Letní měsíce jsou ideální pro koupání v nedalekých jezerech a procházkách vinicemi, zatímco podzim nabízí krásné scenérie zbarvených listů. Zima je obvykle mírná, s občasným sněžením, které vytváří kouzelnou atmosféru. Ať už se do Břeclavi chystáte kdykoli během roku, počasí by vám nemělo bránit v užívání si všech krás, které toto malebné město a jeho okolí nabízí.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: zpravodajství

Autor: Petr Novák

Tagy: počasí břeclav | počasí