Počasí Luhačovice: Aktuální předpověď a vývoj

Pocasi Luhacovice

Aktuální teplota a oblačnost

Luhačovice, město obklopené krásnou přírodou, se pyšní příjemným klimatem. Pokud plánujete návštěvu a zajímá vás aktuální teplota a oblačnost, přinášíme vám informace o počasí v Luhačovicích. Pro přesné a aktuální informace o počasí v Luhačovicích doporučujeme sledovat webové stránky nebo aplikace s meteorologickými daty. Tyto zdroje poskytují informace o teplotě, oblačnosti, srážkách, větru a dalších meteorologických jevech v reálném čase. Díky těmto informacím si můžete naplánovat své aktivity v Luhačovicích a užít si pobyt naplno.

Srážky a vítr v Luhačovicích

Luhačovice, známé svými léčivými prameny a krásnou architekturou, se pyšní příjemným mírným klimatem. Nicméně i zde se počasí umí občas nepříjemně projevit. Srážky v Luhačovicích jsou typické pro podhorské oblasti. Nejvíce deště padá obvykle v letních měsících, kdy se vyskytují i bouřky s prudkým lijákem. Naopak nejsušším obdobím bývá jaro. Aktuální informace o srážkách v Luhačovicích získáte z krátkodobých předpovědí počasí. Vítr v Luhačovicích nebývá příliš silný, převládají zde mírné severozápadní větry. Vliv na sílu a směr větru má především blízkost Hostýnských vrchů. Silnější vítr se může vyskytnout během bouřek nebo při přechodu studené fronty. Pro aktuální informace o větru v Luhačovicích je vhodné sledovat stránky Českého hydrometeorologického ústavu nebo mobilní aplikace s meteorologickými daty.

Předpověď na nejbližší hodiny

V Luhačovicích se aktuálně počasí mění, proto je těžké předpovědět, co přesně nás čeká v nejbližších hodinách. Nicméně, na základě posledních informací z meteorologických stanic a modelů můžeme očekávat proměnlivou oblačnost s přeháňkami, místy i bouřkami. Teploty by se měly pohybovat okolo příjemných 20 stupňů Celsia. Vítr bude spíše mírný, s občasnými poryvy. Doporučujeme proto sledovat aktuální informace o počasí, například na webu Českého hydrometeorologického ústavu, abyste byli vždy připraveni na případné změny.

Výhled na zítřejší počasí

Luhačovice, známé svými léčivými prameny a krásnou přírodou, lákají k návštěvě v každém ročním období. Pokud se chystáte do Luhačovic zítra, jistě vás zajímá, jaké počasí vás čeká. Podle aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu se zdá, že zítra bude v Luhačovicích příjemný den.

Teploty by se měly pohybovat okolo 20 stupňů Celsia, což slibuje ideální podmínky pro procházky lázeňským parkem nebo výlety do okolí.

Oblačnost by měla být proměnlivá, s mírným větrem.

Srážky se nepředpokládají, takže si s sebou deštník brát nemusíte.

Nicméně doporučujeme sledovat aktuální předpověď počasí, která se může během dne měnit.

Užijte si krásný den v Luhačovicích!

Teploty v průběhu týdne

Luhačovice se v tomto týdnu dočkají proměnlivého počasí s teplotami typickými pro toto období. Začátek týdne bude ve znamení příjemných teplot okolo 20 stupňů Celsia, ideální pro procházky lázeňským parkem nebo výlety do okolí. V úterý se ale musíme připravit na ochlazení a déšť, teploty klesnou k 15 stupňům. Středa a čtvrtek budou opět slunečné s teplotami okolo 18 stupňů, ideální pro posezení na terase a ochutnávku lázeňských oplatků. Konec týdne bude ve znamení teplého a slunečného počasí s teplotami šplhajícími až k 23 stupňům Celsia. Víkend tak bude jako stvořený pro relaxaci u vody nebo prozkoumávání krás Luhačovicka. Nezapomeňte si ale s sebou přibalit i deštník, protože krátké přeháňky se nedají vyloučit.

Aktuální informace o počasí v Luhačovicích
Vlastnost Hodnota
Teplota -°C
Oblačnost -

Bio počasí a jeho vliv

Luhačovice, známé svými léčivými prameny a krásnou přírodou, se pyšní také příznivým, takzvaným bio počasím. Co to ale bio počasí vlastně je a jaký má vliv na náš organismus? Nejde o nic jiného než o souhrn meteorologických jevů, které působí na lidské zdraví. Teplota, vlhkost vzduchu, sluneční svit, vítr, ale i třeba atmosférický tlak, to vše ovlivňuje naši psychiku i fyzickou pohodu.

A právě Luhačovice, ležící v chráněné kotlině obklopené lesy, mají ideální podmínky pro bio počasí prospěšné lidskému organismu. Vzduch je tu čistý, bohatý na kyslík a záporné ionty, které blahodárně působí na dýchací cesty. Místní klima je charakteristické mírnými teplotami a dostatkem slunečního svitu, což podporuje imunitu a psychickou pohodu. Aktuální informace o počasí v Luhačovicích tak nejsou důležité jen pro plánování výletů, ale i pro ty, kteří chtějí co nejlépe využít léčivé účinky tohoto kraje.

Doporučení pro turisty

Luhačovice, známé svými léčivými prameny a krásnou architekturou, lákají návštěvníky po celý rok. Abyste si pobyt užili co nejvíce, je dobré se seznámit s aktuální předpovědí počasí a přizpůsobit jí své aktivity. V letních měsících, kdy teploty často šplhají nad dvacet stupňů Celsia, si užijete procházky po kolonádě, relaxaci v parcích a koupání v termálních bazénech. Nezapomeňte si s sebou přibalit opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek tekutin. Jarní a podzimní měsíce jsou ideální pro pěší turistiku a cyklovýlety po malebném okolí Luhačovic. Teploty se pohybují v příjemném rozmezí a příroda hýří barvami. Nezapomeňte na pohodlnou obuv a nepromokavou bundu, počasí může být v tomto období proměnlivé. V zimě se Luhačovice zahalí do sněhové pokrývky a nabízejí romantickou atmosféru. Vychutnat si můžete procházky zasněženou krajinou, běžkování nebo vánoční trhy. Nezapomeňte na teplé oblečení, čepici, rukavice a šálu. Pro aktuální informace o počasí v Luhačovicích sledujte webové stránky Českého hydrometeorologického ústavu nebo mobilní aplikace s předpovědí počasí.

Luhačovice, perla Zlínského kraje, se dnes probouzely do slunečného rána. Teplota vzduchu dosahovala příjemných 22 stupňů Celsia a obloha byla bez mráčku. Ideální podmínky pro procházku po kolonádě a ochutnávku léčivých pramenů.

Radomír Dvořák

Srovnání s loňským rokem

Loňský rok v Luhačovicích byl ve srovnání s letoškem z hlediska počasí…

Vliv počasí na lázně

Luhačovice, proslulé svými léčivými prameny a krásnou přírodou, jsou ideálním místem pro lázeňský pobyt. Počasí v Luhačovicích hraje důležitou roli v celkovém zážitku z lázní. Aktuální informace o počasí v Luhačovicích jsou proto pro návštěvníky klíčové.

Mírné klima s dostatkem slunečního svitu je pro Luhačovice typické. Léto je teplé s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia, ideální pro procházky lázeňským parkem nebo relaxaci u pramenů. Teplé počasí prospívá i venkovním aktivitám, jako je turistika v Hostýnských vrších nebo cyklistika po okolí. Jaro a podzim jsou mírnější, vhodné pro lázeňské procedury a kulturní akce. Zima je v Luhačovicích obvykle mírná se sněhem, ideální pro klidnou atmosféru a relaxaci.

Před návštěvou Luhačovic se doporučuje sledovat aktuální předpověď počasí. Díky tomu si návštěvníci mohou naplánovat aktivity a už si tak užít lázeňský pobyt naplno. Ať už preferujete slunce, nebo mírnější počasí, Luhačovice nabízejí něco pro každého.

Zajímavosti z historie počasí

Luhačovice, známé svými léčivými prameny a krásnou přírodou, se pyšní bohatou historií meteorologických záznamů. Již od konce 19. století se zde systematicky sledují teploty, srážky a další meteorologické jevy. Díky tomu dnes víme, že průměrná roční teplota v Luhačovicích se pohybuje okolo 8 °C a že nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou -2 °C.

Zajímavostí je, že nejvyšší naměřená teplota v Luhačovicích dosáhla 38 °C, a to v srpnu roku 2012. Naopak nejnižší teplota, -28 °C, byla naměřena v únoru roku 1929. Co se týče srážek, Luhačovice patří k oblastem s mírně nadprůměrným úhrnem srážek, který se pohybuje okolo 700 mm za rok. Nejvíce srážek obvykle spadne v letních měsících, kdy se vyskytují i bouřky. Naopak nejsušším měsícem bývá únor.

Aktuální informace o počasí v Luhačovicích jsou dostupné z mnoha zdrojů, ať už z webových stránek Českého hydrometeorologického ústavu, mobilních aplikací nebo z informačních tabulí přímo v Luhačovicích. Díky těmto informacím se návštěvníci i obyvatelé Luhačovic mohou snadno informovat o aktuálním počasí a přizpůsobit mu své plány.