Přesné předpovědi počasí ve Veselí nad Lužnicí: Zpravodajství o aktuálním stavu počasí

Počasí Veselí Nad Lužnicí

Aktuální stav počasí ve Veselí nad Lužnicí

Aktuálně ve Veselí nad Lužnicí panuje převážně slunečné počasí. Teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia a nejsou očekávány žádné výrazné změny během dne. Občas mohou přechodně přitékat oblačnosti, ale srážky se nejspíše vyhnou naší lokalitě. Vítr je mírný a fouká z jihu s rychlostí kolem 10 km/h. Doporučujeme si vzít s sebou sluneční brýle a opalovací krém, protože UV index je vysoký.

Teplotní vývoj během dne

Teplotní vývoj během dne ve Veselí nad Lužnicí je zpravidla mírný a stabilní. V průběhu ranních hodin se teploty pohybují kolem 10 °C a postupně stoupají během dopoledne na příjemných 20-25 °C. Odpoledne pak může teplota dosáhnout maximálně 30 °C, zejména v letních měsících. Večer se teploty opět snižují a bývají kolem 15-20 °C. Je třeba si však uvědomit, že teploty mohou kolísat v závislosti na aktuálním počasí a ročním období. Doporučuje se sledovat přesné předpovědi počasí pro aktuální informace o teplotách během dne ve Veselí nad Lužnicí.

Předpověď srážek a jejich intenzity

Podle předpovědi očekáváme v následujících dnech mírné srážky ve Veselí nad Lužnicí. Dnes se očekává převážně oblačné nebe s občasnými dešťovými přeháňkami. Intenzita srážek by neměla být vysoká, pohybuje se kolem 1-3 mm za hodinu. Zítra a v následujících dnech by mohlo dojít k dalším přeháněkám, avšak opět s nízkou intenzitou srážek. Doporučuje se mít po ruce deštník či pláštěnku, aby nedošlo k nepříjemnostem při venkovních aktivitách.

Vítr a jeho síla

Vítr ve Veselí nad Lužnicí je obvykle mírný až střední. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 10 km/h, s občasnými nárazy do 20 km/h. Největší sílu větru lze očekávat během jarních a podzimních měsíců, kdy mohou rychlosti dosahovat až 40 km/h. V zimních měsících je vítr často slabší, s průměrnou rychlostí kolem 5-10 km/h. Při silném větru doporučujeme opatrnost při venkovních aktivitách, zejména na otevřených prostranstvích nebo u vodních ploch.

Doporučení pro venkovní aktivity

Dnešní počasí ve Veselí nad Lužnicí je převážně slunečné a teplé. Teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia, takže je ideální doba na venkovní aktivity. Doporučujeme využít příznivého počasí a vyrazit na procházku nebo jízdu na kole. Nezapomeňte si vzít s sebou dostatek vody a opalovací krém, abyste se chránili před slunečním zářením. Vzhledem k mírnému větru není nutné brát s sebou ani pláštěnku či deštník. Můžete si užít piknik nebo si zajít na koupaliště, kde teplota vody dosahuje přibližně 22 stupňů Celsia. Přejeme Vám příjemný den strávený venku!

Historické rekordy počasí ve Veselí nad Lužnicí

Ve Veselí nad Lužnicí byly zaznamenány některé historické rekordy počasí, které stojí za zmínku. Nejvyšší naměřená teplota dosáhla 37,9 °C a byla zaznamenána v červenci roku 2013. Naopak nejnižší naměřená teplota byla -26,5 °C a to v lednu roku 1985. Největší srážkový úhrn za jeden den činil 90 mm a byl zaznamenán v srpnu roku 2002. Nejsilnější vítr dosáhl rychlosti 110 km/h a to v březnu roku 1990. Tyto historické rekordy ukazují na extrémní podmínky, kterým se město Veselí nad Lužnicí může přizpůsobovat. Pro další informace o historických datech počasí ve městě doporučujeme navštívit oficiální webové stránky meteorologických institucí nebo archivy s dlouhodobými daty o počasí ve Veselí nad Lužnicí.

Odkazy na další zdroje informací o počasí ve městě

Pokud hledáte další zdroje informací o počasí ve Veselí nad Lužnicí, doporučujeme se obrátit na meteorologické služby. Nejvěrohodnější a aktuální informace poskytuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který provozuje meteorologickou stanici ve městě. Na webových stránkách ČHMÚ najdete přesné předpovědi počasí, včetně teplot, srážek, větru a dalších meteorologických jevů. Dalším zdrojem informací je také mobilní aplikace ČHMÚ, která umožňuje sledovat aktuální stav počasí nejen ve Veselí nad Lužnicí, ale i v celé České republice.

Publikováno: 14. 02. 2024

Kategorie: zpravodajství

Autor: Vladislav Novotný

Tagy: počasí veselí nad lužnicí | počasí